Parádní představení na Mezikrajovém utkání mladšího žactva

V Olomouci se dnes konalo Mezikrajové utkání mladšího žactva a z našeho klubu se do výběru Zlínského kraje dostala pětice atletů, aby se pokusila získat co nejvíce bodů pro svůj kraj. Všichni dokázali, že mezi nejlepší byli vybráni právem.

Největším bodovým ziskem přispěl Patrik Kremel, ten dokázal opanovat běh na 60 m př. časem 9,16s a běh na 150 m v čase 19,06, což jsou výsledky těsně za jeho osobáky a dokázal, že i po dvouměsíční pauze se dá běhat rychle. K oběma individuálním vítězstvím ještě přidal vítězství v krátké štafetě a dosáhnul tak maximálního bodového zisku.

 

Dílčí vítězství si připsala také Tereza Hanáková, ta si dokázala v hodu oštěpem vylepšit svůj osobní rekord o více než 4 metry na 35,69 m a z přehledem opanovala soutěž. Tento výkon taky znamená posun na 1. místo v českých tabulkách. Terka si ještě dokázala udělat skvělý osobák na výšce (149 cm) a ve velké konkurenci to stačilo na 4. místo.

Velkým překvapením byl dnes Tomáš Drábek. Nejen že dokázal jak na šedesátce, tak na stopadesátce doběhnout pro 3. místo, ale dokázal si i vylepšit na obou tratích osobáky. Po parádním startu na 60 m proběhl cílem v čase 8,09 s. Na 150 m proletěl trať za 19,96s a pokořil tak poprvé 20 s hranici.

 

Na pomyslnou bednu se dostal ještě Dominik Kopřiva v dálce. V sobotu ho čeká mezinárodní turnaj v badmintonu, a tak zvolil jako přípravu na tento vrchol sezóny specifickou přípravu. A forma očividně je. Osobák v dálce posunul o celých 18 cm, to mu stačilo na 3. místo, za moravskoslezským Casey Longem a parťákem ze Zlínského kraje Peťou Sedlářem.

Mile potěšil výkon Honzy Pobořila. Honzík je ještě prvním rokem žák a ve výšce překonal s přehledem 139 cm. 143 už bylo nad jeho síly. Jeho odraz je ale velkým příslibem do příštích let.

 

 

Ze Zlínského kraje dokázali v jednotlivých disciplínách ještě zvítězit uherskohradišťská Jana Polášková v dálce, zlínská Bětka Vavříková na 150 m a krátká štafeta dívek. Celkově jsme dokázali nasbírat 184 bodu a to znamenalo, že po několika 4. místech jsme dokázali zvítězit. Všem reprezentantům za to patří velká gratulace a přejeme hodně štěstí na MMaS, které se koná v neděli v Hranicích.

Výsledky najdete zde

Foto ze závodů zde

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*