Ohlédnutí za MČR v letním biatlonu žactva

V minulém týdnu se konalo v Letohradu mistrovství České Republiky žactva. Ve dvou dnech byly na programu hned 3 závody. V sobotu se běžel sprint a následně štafeta trojčlenných družstev v neděli pak biatlonisté usilovaly o mistrovské tituly v závodu s hromadným startem. Celkově se na start postavilo přes 300 závodníků a naše čtveřice se mezi nimi vůbec neztratila. Ba naopak dokázali si odvézt několik elitních umístění, a dokonce i jednu z medailí.

Tu získala nejmladší členka Terezka Petrošová když skvělým výkonem pomohla svojí štafetě složené se závodnic různých oddílů k úžasnému 2. místu. Terezka dokázala svůj úsek proběhnout jako druhá nejrychlejší ze všech. Skvělého výsledku dosáhla také v nedělním závodu s hromadným startem. 3 minuté terče, ale skvělý běh znamenal 6. místo.

 

Alex Paťava si v sobotním sprintu dokázal skvělým během a bezchybnou
střelbou vyběhnout I. výkonnostní třídu. V celkovém součtu to znamenalo 7. místo z 66 startujících pouhých 24 vteřin za vítězem. Ještě lépe se mu dařilo ve štafetách, kde předvedl 3. nejlepší výkon ze všech startujících, bohužel jeho kolegům se štafeta moc nevydařila a skončili hluboko v poli poražených. V nedělním „masáku“ si Alex odstřelil parádní výsledek (možná i medaili) na 2. položce, když 1x minul a v této vyrovnané konkurenci to znamenalo pád těsně za první desítku.

 

 

 

Mezi žákyněmi C bojovali ještě atletky Lucie Golasovská a Natálie Paťavová. Už nominace tak byla pro ně velkým úspěchem. Lucce se poměrně vydařil sprint a skončila na 33. místě ze 70 startujících. Potom už se, ale u holek projevila absence střeleckých tréninků, a v závodě nasbíraných 7 trestných kol, je v takové konkurenci moc.

Všem biatlonistům patří obrovská gratulace. Za dvouletou existenci klubu získat 2x I. výkonnostní třídu a dostat 4 závodníky na Mistrovství Republiky je skvělé.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*