• Atletika na rekreační, závodní i profi úrovni
  • Profesionální trenéři
  • Spolupráce s velkými kluby jako Dukla Praha, AK Olymp Brno, Sokol Opava, nebo SSK Vítkovice
  • Vychováváme nejen skvělé sportovce
  • Specializované tréninky technických disciplín
  • Všeobecný rozvoj pohybových schopností

Atletika je nejúspěšnějším odvětvím uplynulých let a jedním z nejsilnějších oddílů SKMVM současnosti. Řada našich členů dosáhla velmi dobrých výsledků v nejvyšších soutěžích, někteří úspěšně reprezentovali Českou republiku a naše město na mezinárodních soutěžích (Zdeněk Stromšík, Lenka Vaiglová, Petr Klus). Naši závodníci se každoročně účastní Mistrovství české republiky a mezinárodních závodů.

Nejvíce členů se zapojuje do veřejných závodů a soutěží družstev . Vybraní jedinci se účastní Mistrovství Moravy a Slezska, Mistrovství ČR a mezinárodních závodů.

Tréninky probíhají ve třech výkonnostních skupinách: přípravky, mladší žáci, starší žáci a dorost. Pravidelné tréninky 2x – 5x týdně podle stáří a výkonnosti. Většina tréninků především přípravek a mladšího žactva probíhá ve sportovním areálu a tělocvičnách ZŠ Vyhlídka. V omezené míře využíváme stadionu ve Valašském Meziříčí a jedinci s vyšší výkonností trénují 1x až 2x týdně v zimních měsících v ostravské hale.

V soutěžích družstev bude klub soutěžit v těchto kategoriích: přípravky, mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně. Vzhledem k velmi dobré výkonnosti především mladých závodníků jsme obnovili tradici ligových družstev dospělých. Obě družstva nyní závodí ve 2. národní lize.