Ohlédnutí za atletickým MČR žactva

O víkendu se nejlepší atleti z žákovských kategoriích sjeli do Břeclavi na Mistrovství České Republiky. Břeclav byla pro letošní rok vybrána i díky stabilitě místního počasí, je to město, kde je nejvíce slunečných dní v roce. Bohužel jako by si žákovský šampionát vozil špatné počasí s sebou. Z SKM se tentokrát podařilo kvalifikovat Naty Paťavové a Patriku Kremelovi.

Jednou z prvních disciplín šampionátu byla tyčka dívek, kde jsme měli své zastoupení a také velkou šanci na zisk medaile v podobě Naty Paťavové. Naty je stříbrnou medailistkou z haly a její letošní výkon jí řadil na 4. místo českých tabulek. V rozeskakování při pohledu na soupeřky bylo jasné, že medaile budou hodně vysoko. Ale naštěstí i Naty měla formu a my jsme věděli, že i ona se do boje o medaile zapojí. Přes první výšky se většina závodnic přenesla s přehledem, pak se ale začala plnit špatná předpověď a začalo pršet, to závod dost ztížilo a na výšce 300 cm pokračovala už jen šestice závodnic mezi nimi i Naty. O medaile se začalo bojovat na 310 cm, 3 závodnice včetně jasné favoritky Terky Janíkové z Opavy se přenesly přes tuto výšku na 1. pokus, Naty až na druhý a to znamenalo, že pokud chce medaili tak musí další výšku skočit. To se podařilo!! Dokonce hned na první pokus, a protože spolu s ní skočily 320 už jen Terka Janíková a Veronika Šebáková ze Slávie, medaile byla jasná. Holky byly ale ještě o třídu výše a obě zdolaly 340 cm. Naty tak brala skvělé 3. místo.

Ve stejný den se pak pokusila ještě uspět ve skoku do výšky, ale zima, déšť a únava z předešlého závodu byla znát. Výsledkem bylo, že hned 7 závodnic zdolalo pouze základní výšku 143 cm mezi nimi i Naty a podělily se o 9. místo.

Na 200 m př. si mistrovství přijel vyzkoušet ještě mladší žák Patrik Kremel. Patrik v závodě nechal všechno, bohužel tréninkový výpadek byl znát a s časem 30,03 s obsadil celkové 22. místo. Když vezmeme v potaz jeho mládí je to skvělý výsledek a velký příslib do budoucnosti.

Oběma gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*