Morava mladšího žactva přinesla 6 medailí.

Letošní vrchol mladšího žactva, Mistorvství Moravy a Slezska, se přesunul do Hranic na Moravě.

Pro dívky to byl letošní poslední závod, chlapce ještě čeká příští týden moravské finále družstev. Oproti 4 závodníkům v loňském roce na letošním mistrovství jich startovalo hned 9. A v obrovské konkurenci, například dívek ve skoku dalekém startovalo 58, se jim vedlo náramně. Celkem dokázali nasbírat 12 finálových umístění a z toho 6 medailí.

Hned 4 medaile dokázal posbírat Patrik Kremel. Rozhodl se absolvovat oba krátké sprinty na 60 m bral stříbro, na stopadesátce bronz, překážky, na těch si doběhl pro zlatou medaili a druhou zlatou přidal společně se štafetou, když kluci v sestavě Kremel, Brandtner, Adámek a Pobořil dokázali zvítězit časem 31,86 s.

Velkým překvapením byl Roman Brandtner, ten dokázal po 1 oštěpařském tréninku hodit 37,99 m a obsadil 2. místo. Blízko k medaili měl také v dalších disciplínách. V kriketu mu na bronz chybělo pouze 30 cm a na 300 m to byla necelá vteřina. Skvělým výkonem ve štafetě pomohl k vítězství.

 

V oštěpu dívek jsme měli jasnou favoritku Terku Hanákovou. Ta svou roli potvrdila, když hned prvním pokusem poslala oštěp do vzdálenosti 36,24 m a vylepšila si své osobní maximum o celých 60 cm. K jasnému vítězství v oštěpu přidala ještě 4. místo ve výšce.

 

Dalšími skvělými umístěními bylo 6. místo Filipa Adámka v oštěpu, 5. místo Toma Drábka na šedesátce, 7. místo Lucky Golasovské na 800 m a 10. místo Honzy Pobořila ve výšce.

Všem závodníkům patří gratulace a přejeme hodně štěstí na družstvech v příštím týdnu.

výsledky naleznete zde

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*