Ženy opět páté

Přestože začaly prázdniny, uskutečnilo se v sobotu 1. července v Šumperku 3. kolo II. ligy žen.

Ve skvělé formě zastihl konec sezóny Nikol Hyjánkovou. Po třetím místě z Mistrovství republiky předvedla výborné výkony také v druhé lize žen. Ve skoku dalekém dolétla na značku 555 cm, což jí zaručilo nejen druhé místo v soutěži, ale je to také její letošní nejlepší výkon pouhé dva centimetry za jejím osobním rekordem. Své soupeřky zaskočila ve své nejsilnější disciplíně trojskoku. Jejích 12,21 metru bylo suverénní vítězství v soutěži a také ji to zařadilo v ročníku na 10. místo ve světových tabulkách. Splnila tím také ostrý limit na evropské hry mládeže bohužel dva dny po uzávěrce nominace. Když přidala body za druhé místo v hodu oštěpem, stala se s 29 body nejlépe bodující závodnicí družstva.

Velkým objevem sezóny je juniorka Marie Klanicová. Našla své zalíbení ve vrhačských disciplínách a každým závodem se zvadá její výkonnost, přestože v celém Valašském Meziříčí nejsou vhodné podmínky pro trénink těchto disciplín. V závodě si vytvořila hned dva výborné osobní rekordy. V hodu kladivem překonala 31,81 metru a obsadila 4. místo. Na stejném místě se umístila také v hodu diskem za výkon 28,28 metru. O příčku lépe skončila ve vrhu koulí, i když zde za osobním rekordem zaostala o půl metru. Ziskem 22 bodů byla druhou nejlepší bodovačkou.

Dobře si vedly také další závodnice. Nejmladší závodnice družstva žákyně Natálie Paťavová zvítězila ve skoku o tyči výkonem 304 cm. Body přidala také za 6. místo ve skoku do výšky. Další nová členka družstva Nikol Tomanová připsala body v hodu kladivem a vrhu koulí. Přestože se příliš nedařilo Jindře Vránové její dvě třetí místa ve skoku do výšky a v hodu oštěpem byly skvělým bodovým příspěvkem pro družstvo. Poslední členkou družstva byla Adéla Šmelcerová. Tato skokanka obsadila 3. místo ve skoku o tyči a body připsala také ve skoku do výšky.

„Holkám musím za předvedené výkony poděkovat. Toto mladé družstvo podává v soutěži skvělé výkony. Postup do baráže o I. ligu prohráváme pouze o pár bodů. Například teď to byly 3 body. V kole jsme nastoupili úplně bez běžkyň a v konečném výsledku je to znát. Věřím, že v posledním kole 26. srpna se sejdeme ještě v silnější sestavě a posunem se zase o nějakou příčku vpřed.“

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*