Senzace na Českém poháru letního biatlonu v Letohradu.

Biatlonisté z SKM Valašské Meziříčí přivážejí z I. kola Českého poháru v letním biatlonu hned 4 medaile. Všichni 4 závodníci navíc získali I. Výkonnostní třídu v letním biatlonu pro příští sezónu.

Horko, hodně závodníků a zavedení čipů, tak lze charakterizovat I. kolo Českého poháru v letním biatlonu, které se uskutečnilo ve dnech 9. – 10.  června v areálu Šedivského lomu v Letohradu. K sobotnímu sprintu bylo přihlášeno celkem 490 závodníků, k nedělnímu sprintu se štafetovou střelbou dokonce 495 biatlonistů v různých věkových kategoriích.

Stejně jako v celé České republice i tam panovalo horké letní počasí. Zásadní novinku představovalo nasazení čipů, které měli všichni závodníci nasazené na levé noze. Čipy snímaly čas na startu, na trati, trestném kole a samozřejmě v cíli. Díky tomu mohli všichni sledovat průběžné výsledky on-line na stránkách Biatlon.cz.

3. místo Terky Riedlové

 

Vynikajícího úspěchu dosáhli biatlonisté z SKM Valašské Meziříčí. Nejmladší Terezka Riedlová v kategorii žákyň A vybojovala bronzovou medaili a dala si tak nejhezčí dárek ke svým narozeninám, které slavila právě ten den. V kategorii žákyň B rovněž bronzovou medaili přidala Tereza Petrošová se dvěma trestnými koly a ztrátou 22,2 s za vítězkou. V nejstarší kategorii žákyň C doběhla na 4. místě Vendula Kociánová, když ji od vítězky dělilo pouze 5,7 sekundy. Dovršení medailových žní zakončil dorostenec Alexandr Paťava, který po zdařilé střelbě vleže i ve stoji, si doběhl pro další bronzovou medaili se ztrátou 19 sekund za vítězem.

 

V nedělním sprintu se štafetovou střelbou předvedla vynikající výkon Tereza Petrošová, která si při jednom dobíjení doběhla pro zlatou medaili. Mladší a starší žákyni Terezku Riedlovou a Vendulu Kociánovou zradila střelba a umístily se uprostřed startovního pole. Mezi dorostenci skončil Alexandr Paťava na 7. místě, když musel dobíjet obě položky. Zřejmě se projevila únava z parného letního počasí a sobotního závodu, neboť první tři medailisté ze soboty si prohodili pořadí s následujícími třemi ve výsledkové listině. Důležitým faktorem je skutečnost, že všichni závodníci SKM VM získali I. Výkonnostní třídu v letním biatlonu, což je opravňuje v příští sezóně k účasti na všech závodech Českého poháru a na Mistrovství České republiky v letním biatlonu. Alexandr Paťava se pohybuje v republikovém žebříčku na 2. místě, rovněž tak Tereza Petrošová. Ostatní dvě závodnice jsou do 8. místa.

Tereza Petrošová zvítězila v neděli

Všem zúčastněným biatlonistům z SKM Valašské Meziříčí patří obrovské poděkování za reprezentaci našeho klubu a velká gratulace za dosažené výsledky. Věříme, že i v dalších kolech Českého poháru budou stejně úspěšně hájit barvy klubu biatlonu SKMVM.

Alex Paťava obsadil v sobotu 3. místo

text František Paťava