Republikové víceboje v zastoupení Valašských atletů

Prvním vrcholem letošní halové sezóny bylo Mistrovství České Republiky ve vícebojích, které se konalo od pátku 9. 2. do neděle 11. 2. V Praze ve stromovce. Tohoto závodu se může účastnit pouze 16. nejlepších závodníků dané sezóny v každé kategorii. Z SKM se podařilo probojovat na Republikový závod trojici závodníků.

 

S ambicemi na slušný výsledek nastoupila ke svému pětiboji v pátek Natálie Paťavová. Do závodu šla se 4. výkonem aktuálních tabulek, to však nic neznamená, víceboj je specifickou disciplínou v tom, že kdykoliv můžete svůj výkon zahodit anebo naopak svou vůlí převážit váhy na svou stranu. Naty začala víceboj překážkami velice solidně na úrovni svého osobního rekordu. Poté přišla její nejsilnější disciplína, kterou je bezpochyby výška po počáteční nejistotě v rozběhu se rozskákala ke skvělému výkonu a zastavila ji až výška 169 cm a mezi vícebojařkami se podělila o 1. místo v disciplíně a zároveň se posunula na průběžné 3. místo. V kouli a v dálce si dokázala vytvořit nové osobní rekordy a před závěrečnou osmistovkou se držela na skvělém 5. s šancí na medaili. Na bronzovou pozici stačilo běžet za 2: 35, to by znamenalo běžet o 3 vteřiny rychleji pod osobákem, bohužel Naty nezastihla vytrvalostní forma a ve 3. kolečku ztuhnula a doběhla v čase 2: 51. Zisk pouhých 450 bodů znamenal pád na i tak hezké celkové 6. místo. Součte 3107 bodů (09.58/792-1.66/806-09.33/486-5.05/573-2:51.33/450) si vytvořila nový osobní rekord.

 

 

Mezi žáky se probojoval Patrik Kremel, ještě prvním rokem starší žák, a tak byl víceboj pro něj především o zkušenostech, hlavně tyč a koule jsou pro něj velice náročné disciplíny. V prvním dnu sedmiboje na něj čekal sprint na 60 m, dálka, koule a výška. Na šedesátce zahájil 7,79s, pak si dokázal vylepšit své osobní rekordy ve všech ostatních disciplínách. 527 cm v dálce, 8,48 m v kouli a 157 cm ve skoku vysokém. Po prvním dnu tak držel 11. pozici kousek za elitní desítkou. Druhý den se mu sice mezi deset na chvíli podařilo dostat a to po překážkách(8,89s ) na 9. místo, následně se v tyči a kilometru propadl však zpět na 11. místo.

 

 

Jedenáctým místem nakonec zakončil své účinkování také Jiří Kadla v hlavní mužské kategorii. Jirka šel do závodu s většími ambicemi, ale po prvních dvou disciplínách (Nepodařená šedesátka a čas 7,43 s a následné 3 přešlapy ve skoku dalekém) bylo jasné, že tentokrát to bohužel nevyjde. Jirka se rozhodl víceboj nevzdávat a dokončit. Po výpadcích některých soupeřů obsadil celkové 11. místo. O příštím víkendu se koná MČR dospělých, kterého se Jirka účastní ve skoku o tyči.

Kompletní výsledky naleznete zde:
http://online.atletika.cz/vysledky/31934/715