Premiérová účast na Českém poháru v biatlonu

O prvním lednovém víkendu se konalo I. kolo Českého poháru v biatlonu. Z našeho oddílu se s nejlepšími přijeli poměřit Alex Paťava a Petr Hurta. Na programu závodního víkendu byl sobotní vytrvalostní závod a nedělní sprint. Konkurence bylo opravdu vysoká celkem se na start postavilo 300 závodníků a závodnic z celé Republiky. V ročnících kluků to bylo téměř 50 závodníků. Kluci si především jeli vyzkoušet, jak takové závody v zimě fungují a pokusit se o čistou střelbu. I přes poměrně teplé počasí byly tratě perfektně připravené.

 

V sobotním „vytrvaláku“ jako první z našich borců vyrazil na trať Petr Hurta, čekali jej 2 položky v leže. Na střelnici si nevedl špatně a celkově minul třikrát, to znamenalo minutu a půl k jeho času. Celkově z toho bylo 27. místo. Podobně si vedl i Alex Paťava, tomu se podařilo odstřílet 2 položky pouze s 1 chybou na poslední bohužel přišli chyby 3 a pád výsledkovou listinou dolů na celkové 30. místo.

V neděli přišel na řadu sprint na 3 km, v něm se oproti vytrvalostním závodu za minuté terče krouží trestná kola. Petrovi se tentokrát střelba vůbec nevydařila a celkově 5 minutých terčů vzalo naděje na lepší umístění. Celkové 29. místo však není zklamáním, když vezmeme v potaz, jak málo toho borci na sněhu natrénovali. Naopak Alex tentokrát neudělal jedinou chybu a dokázal vybojovat 19. místo.

 

Dosažené výsledky můžeme hodnotit velice kladně a znamení, že se mezi Českou špičkou neztratíme. O nadcházejícím víkendu se koná další kolo, tak přejeme klukům hodně štěstí.