Paťavová 6. mezi dorostenkami, Kadla 10. mezi elitou

O víkendu se konalo v pražské stromovce první Mistrovství České republiky probíhající sezóny. O tituly se utkaly nejlepší vícebojaři. Z našeho klubu se na vrcholnou akci probojovala hned pětice závodníků, hned tři z nich byly v kategorii žákyň, které se účastnili vůbec svého prvního Mistrovství republiky a především zkušenosti, které nasbíraly jsou velice důležité. Z trojice Terka Hanáková, Vendy Kociánová a Lucka Golasovská se závod nejlépe vydařil poslední jmenované. Lucka si dokázala vytvořit hned 4 osobní rekordy a posunout si i celkový osobní rekord na hodnotu 2793 b. Především výkon ve výšce (150 cm) mě mile překvapil. Ostatním holkám se závod bohužel moc nevydařil. Vendy Kociánové nevyšel bohužel náběh na první překážku a naděje na slušný výsledek byla ta tam. Přesto Vendy ještě zabojovala a dílčí vítězství na osmistovce v sólo závodě za 2:24,70 se rozhodně počítá! Terce Hanákové se tentokrát podařila ve víceboji hlavně koule, kde konečně dokázala posunout osobák na 9,42 m.

Nejlepšího výsledku dosáhla Naty Paťavová a to především díky osobákům na překážkách 9,14 s a v kouli 11,19 m, kde obsadila 2. místo z celého pole vícebojařek. Velká škoda byla třetího pokusu v dálce, kdy z toho mohl být obrovský osobák, místo toho malinký přešlap. I tak Naty složila skvělý víceboj a součet 3301 b. stačilo na 6. místo.

Mezi dospělými se již 3 rok po sobě představil Jiří Kadla. A oproti loňskému víceboji, kdy se mu nepodařilo zaznamenat zdařený pokus v dálce si v ní letos dokonce vylepšil halový osobní rekord na 640 cm a společně s novým osobním rekordem na 60 m (7,38) a ve výšce (183 cm) se po prvním dni sedmiboje držel na 10. místě. Druhý den má Jirka obvykle velice silný především díky tyči. Tentokrát se mu však nevydařil tak, jak by si představoval, a tak místo posunu vpřed pouze udržel 10. pozici ve stejném bodovém zisku jako na Mistrovsví Moravy před dvěma týdny.