Letošní víceboje byly vydařené

7. – 8. 5. 2017 se v Třinci konalo Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích žactva. Mladší žactvo soutěžilo v pětiboji, který se skládá z běhu na 60 m př, míčku, 60 m, dálky a 800 m na závěr. Starší žákyně měly sedmiboj probíhající ve dvou dnech, starší žáci devítiboj. Víceboj je v atletice označován jako královská disciplína hlavně díky jeho všestrannosti. Dobrý vícebojař musí být skvěle připravený ve všech směrech, být rychlý, obratný, ale také vytrvalý, už jen vydržet všechny disciplíny v maximální zátěži je mnohdy velký problém. Je to taky skvělá disciplína pro mladé atlety, u kterých by do 15ti let mělo jít hlavně u všestrannost.

Z SKM se přijela poprat o medaile čtveřice atletů. Počasí stejně jako v posledních dnech nebylo příliš příznivé, ale alespoň nepršelo. Ve velké konkurenci dokázali atleti dosáhnout skvělých výkonů. Patrik Kremel si dokázal vytvořit hned 5 osobních rekordů z pěti disciplín. Především časy 7,88 s na 60ti metrové trati a 2:26,18 s na osmistovce daly skvělý základ celkovému součtu 2361 bodů ve víceboji. Vytvořil si tak nový osobní rekord o celých 240 bodů a zároveň vytvořil nový oddílový rekord. Celkové hodnocení soutěže mladšího žactva s přehledem ovládl a stal se tak mistrem Moravy.

Další medaili a to bronzovou si přivezla Natálie Paťavová svůj celkový součet 3975 bodů a nový osobní rekord podpořila 3mi osobními rekordy.

V mladších žákyních si své osobní výkony vylepšovaly Lucie Golasovská a Tereza Hanáková, holky bojovaly na hranici svých osobáků, milým překvapením byla osmistovka Lucky. Celkově Tereza skončila 14. a Lucka 23..

26. – 28. 5. 2017 se koná MČR ve vícebojích a Patrik z Natálií se budou určitě účastnit. Proto jim přejeme hodně štěstí.

Celkové výsledky naleznete zde

Fotky ze závodu zde

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*