Mistrovství Moravy a Slezska žactva

V pátek 2. 2. se v Ostravské hale konalo MMaS žactva. Z oddílu se tentokrát účastnilo 7 závodníků. Oproti jiným závodům tentokrát byly prováděny škrty startujících, a tak v jednotlivých disciplínách stálo na startu maximálně 40 závodníků.
Mezi mladšími žáky se o nejlepší výsledek postarala Štěpánka Dubcová, která vůbec poprvé vyzkoušela trať 800 m a vedla si skvěle. Od začátku se nebála akceptovat tempo nejrychlejších a držela se na bronzové pozici. Ještě do posledního kola vbíhala na 3. místě, po tom jí trošku došly síly a časem 2: 41 obsadila 4. místo. Kvalitu tohoto výsledku podporuje to, že Štěpánka je teprve 1. rokem mladší žákyně.

Do finále se podařilo probojovat také Patriku Kremelovi. V náročném sprinterském trojboji (60 m, 60 m př. a 150 m) Se mu vydařily překážky, kde si zaběhl osobní rekord 8,82 s a obsadil 7. místo. Hladké sprinty se mu tentokrát tak nepovedly a odsadil v nich 13. resp. 17. místo.

O dvě umístění ve finálové osmičce se postaral Honza Pobořil. Pro 5. místo si doběhl v novém osobním rekordu 10,43s na 60 m př. a 5. místo obsadil také ve skoku do výšky, tam překonal výšku 145 cm.

Dvakrát mezi osmi nejlepšími byla také Adéla Hanáková. Ve výšce se výkonem 144 cm umístila na 6. místě a v novém osobním rekordu 435 cm ve skoku dalekém obsadila 7. místo. Adéla si vyzkoušela ještě překážky kde se jí podařilo všechny přeběhnout na 3 kroky, bohužel jí však na finále scházely setinky a obsadila 9. místo.

 

Ve staršími žačkami si hned čtyři disciplíny naložila Naty Paťavová, kromě tyčky a výšky šla kvůli přípravě na víceboje ještě dálku a překážky. Ve svých silných disciplínách potvrdila formu a jak ve výšce, tak v tyči soutěž opanovala. Na překážkách nastoupila jen do rozběhu, kde z šestého místa postoupila do finále. Do finále ale díky náročnému programu nenastoupila. V dálce si vytvořila osobák 501 cm, ale na finále to nestačilo.

Na osmisetmetrové trati se mezi žákyněmi představila ještě Lucka Golasovská, sice za svým osobním rekordem zaostala o pouhou vteřinu ale z 18. místem spokojená nebyla. Za to Terka Hanáková s 9. místem z výšky spokojená být mohla, vrací se po zranění, a tak každý vydařený závod je skvělý.

Závodníci předvedli opravdu skvělé výkony, dokázali posbírat 9 finálových umístění a tři 9. místa. Patrik s Naty se připravují na nadcházející MČR ve vícebojích, jejich výsledky značí dobrou formu.