Kadla na MČR U22 sedmý!

O posledním prázdninovém víkendu se konalo Mistrovství České Republiky v kategorii do 22 let na pražské Slávii. Na tomto mistrovství se utkávají nejlepší závodníci mládežnických kategorií a k nim se připojují dospělí do 22 let. Z Valmezu se na podzimní vrchol sezóny dokázali kvalifikovat Nikol Hyjánková v trojskoku a Jiří Kadla ve skoku o tyčí a hodu oštěpem.

 

Bohužel do Prahy odjel pouze Jiří Kadla. Nikol těsně před závodem onemocněla, a tak nemohla do bitvy o mistrovské medaile zasáhnout což je velká škoda, protože medaile vysely hodně nízko. Jiří se pak rozhodl zúčastnit pouze skoku o tyči a pošetřit tak jeho nedávno zraněný loket. Pří závodu dělal závodníkům problémy měnící se vítr, hned 2 z nich nedokázali překonat svou základní výšku. Jirka do výšky 421 cm procházel soutěží čistě. Poté byla na stojanech výška 441 cm, což je jeho osobní rekord. První 2 skoky byly nepodařené, ale Jiří se dokázal zkoncentrovat a posledním pokusem překonal laťku s velkou rezervou. Výška 461 cm už byla nad jeho síly. V celkovém součtu tento výsledek dal skvělé 7. místo a velkou spokojenost.

V příštím týdnu Jiří spolu s Tobiášem Skýpalou budou usilovat o postup do extraligy v dresu Sokolu Opava na Opavském stadionu, kde budou takoví závodníci jako Zuzana Hejnová.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*