III. kolo Českého poháru v letním biatlonu – Jáchymov

Ve dnech 2. – 3. září 2017 proběhlo v areálu biatlonové střelnice Eduard v Jáchymově, poslední kolo Českého poháru v letním biatlonu. I přes nepřízeň počasí se na start postavilo celkem 240 závodníků ve třech kategoriích.

Počasí pořadatelům práci neulehčovalo

Dvoudenní vytrvalý déšť dal zabrat nejen pořadatelům, ale i soutěžícím.

Silně rozbahněné úseky trati byly místy vystlány slámou kvůli regulérnosti závodu a bezpečnosti závodníků. Hned od startu vybíhali závodníci do prudkého kopce, následně sbíhali ke střelnici, což byl jediný rovný úsek trati. Z SKM Val. Meziříčí se závodu zúčastnili tři závodníci. Terezka Petrošová v nejmladší kategorii žákyň „ A „ a Alexandr a Natálie Paťavovi v nejstarší kategorii žáků a žákyň „ C „.

V těžkém, náročném terénu a v silné konkurenci soutěžících dokázali naši biatlonisté, že si účast v ČP oprávněně zasloužili. Terezka Petrošová dosáhla nejlepšího umístění na 7. příčce, Alexandr Paťava po perfektní střelbě skončil na 14. místě a Natálie Paťavová, kterou pozlobil zaseknutý zásobník a následně chybná střelecká položka obsadila 34. místo.

Terezka Petrošová na trati svého závodu

V následujícím víkendu čeká trio biatlonistů, které doplní Lucie Golasovská, Mistrovství republiky v letním biatlonu v Letohradu. Všem držíme palce a přejeme hodně štěstí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*