Čtyři medaile z Mistrovství Moravy a Slezska mužů, juniorů a dorostu

V neděli 17. června 2018 se uskutečnilo na stadionu v Ostravě-Vítkovicích Mistrovství Moravy a Slezska Dospělých, juniorů a dorostu. Soutěže se zúčastnilo 7 závodníků z SKMVM. Z nich se nejvíce dařilo dorostenci Mariusovi-Andrei Bajanarovi, který zvítězil v běhu na 400 metrů překážek ve skvělém osobním rekordu 26,79 sekundy a přidal také 4. místo v běhu na 110 m překážek.

Dvě medaile do sbírky připojil v kategorii mužů Jiří Kadla. Přestože zaostal za svými letošními osobními maximy obsadil ve skoku do dálky 2. místo (636 cm) a ve skoku o tyči se umístil o místo hůře (401 cm) jediným zdařeným pokusem.

Medailovou sbírku uzavřel Tobiáš Skýpala, který v běhu na 800 metrů po pomalejším začátku udával 600 metrů tempo závodu, ale v cílové rovince byl předstižen dvěma závodníky a časem 2:03, 80 obsadil třetí místo. Netradiční bramborové medaile obsadily štafeta 4 x 100 metrů ve složení Jiří Kadla, Marius-Andrei Bajanaru, Tobiáš Skýpala a Jakub Kubičný a Marie Klanicová v hodu kladivem (30,41 metru). Na pátém místě se ve skoku o tyči umístila Adéla Šmelcerová výkonem 250 cm. Závody vůbec nevyšly Nikol Hyjánkové, která v hodu oštěpem obsadila 6. místo a v trojskoku, který je její nejsilnější disciplínou skončila těsně za branami finále na 9, místě jediným platným třetím pokusem 10,71 m.