Biatlonisti sbírali úspěchy na Mistrovství Republiky

Superkvalifikační závod českého poháru v letním biatlonu se konal dne 15. 9. 2018 na třech místech v jeden den.  Pro náš region byl závod pořádán v Bystřici pod Hostýnem.  Závod byl pořádán pro závodníky, kteří nesplňovali nominační kritéria účasti na MČR z důvodu neabsolvování závodů Českého poháru (nemoc, rodinné důvody apod. ). Z prvních třech míst postupovali závodníci na Mistrovství České republiky, které se konalo ve Starém Městě pod Landštejnem.

Biatlonisté z SKM VM si vedli úspěšně. V kategorii žákyň A si Tereza Petrošová doběhla pro 3. místo, v kategorii nejstarších žákyň C obsadila Vendula Kociánová 2. místo. Stříbrnou medaili vybojoval v kategorii dorostenců A i Alex Paťava.

 

Ve dnech 22. – 23. 9. 2018 se konalo ve Starém Městě pod Landštejnem Mistrovství České republiky v letním biatlonu žactva. Klub SKM VM měl zastoupení 4 závodníků. V sobotním závodě ve sprintu si nejlépe vedla žákyně A Tereza Petrošová, která vybojovala bronzovou medaili. Ostatní závodníky zklamala střelba a v tak silné konkurenci neměli šanci sahat na medaile. Odpoledne následoval závod štafet, kde jsme měli rovněž zastoupení tří závodníků. Závod se tentokrát vydařil Tereze Riedlové, která společně se závodnicemi z Rožnova pod Radhoštěm získala stříbrnou medaili. Dílčí úspěch si připsala Vendy Kociánová, když svou štafetu předávala na vedoucí pozici.

V neděli byl na pořadu závod s hromadným startem. I zde biatlonisté z SKM VM předvedli kvalitní výkony a ukázali, že se s nimi musí počítat na medailových pozicích. Nejmladší Tereza Riedlová si doběhla pro krásné 5. místo, Tereza Petrošová obsadila 6. místo a Vendula Kociánová, pro kterou to byl první vrcholový závod, končila na 18. místě. Trochu zklamání bylo MČR pro Petra Hurtu, který i přes slibnou střelbu obsadil 53. místo. I tak se v silné konkurenci pohyboval v polovině startovního pole a každých 10 vteřin znamenalo posun o několik příček nahoru.

V sobotu proběhly také střelecké zkoušky, které úspěšně splnil trenér František Paťava! Gratulujeme!

Dorostence Alexe Paťavu čeká ve dnech 28 – 30. 9. 2018 MČR v Novém Městě na Moravě. I on bude bojovat o co nejlepší umístnění.