Paťavová je Mistryní Moravy ve vícebojích

O Vikendu se v Ostravské hale konalo Mistovství Moravy a Slezska ve vícebojích. Do celého víceboje nastoupila tentokrát pouze čtveřice závodníků. Ostatní vícebojaři se buď potýkají s nemocemi anebo se vrací po zranění a absolvovat celý víceboj hned ze začátku sezóny by bylo velice náročné.

V sobotu byl časový pořad velice napjatý, díky startu všech kategorií, kdy především v koulařském sektoru probíhaly soutěže nepřetržitě. Mezi žákyněmi startovaly Natálie Paťavová a Lucka Golasovská. A holky si nevedly vůbec špatně. Nátalie už v loni atakovala na MČR nejlepší desítku, a tak letos bude patřit určitě mezi favoritky. I přes lehce nepovedenou výšku a kouli předvedla solidní výkony (hlavně 9,48 s na přek.) a vytvořila si nový osobní rekord 3043 b. Díky účasti mnoha závodníku z Čech to znamenalo těsné 4. místo, v rámci Moravy však vítězství. Lucka Golasovská je prvním rokem st. žačka, dokázala si vytvořit hned 3 osobní rekordy a obsadila celkově 28. místo ze 46 startujících.

Mezi žáky dokázal vybojovat solidní 6. místo Patrik Kremel, který je rovněž prvním rokem mladý žák, a tak disciplíny jako koule nebo tyč pro něj byly novinkou. Kupodivu si s němi poradil docela dobře a součet lehce nad 3000 bodů by mohl stačit i účast na Mistrovství Republiky.

Jako poslední se na start mužského sedmiboje postavil Jiří Kadla s cílem vybojovat postup na Mistrovství Republiky a třeba se i poprat o některou z medailí. V prvním dnu dokázal předvést výkony na hranici svých osobních rekordů a mohl být spokojen s průběžně 4. místem, především před jeho silným druhým dnem. Druhý den však začíná vždy překážkami a ty se tentokrát Jirkovy moc nepovedly, po skvělém startu naběhl blízko druhé překážce a jen těžce zabraňoval pádu. Naštěstí se mu podařilo doběhnout alespoň za 9,60 s a ztracených 200 bodů nebylo tak propastných. Poté zabojoval a vytvořil si nové osobní maximum v tyči (445) i na kilometru (2:53,14), což mu stačilo na konečné 6. místo (5. na Moravě). Zisk 4607 b. zůstal za očekáváním především díky pokaženým překážkám i tak by to na MČR mělo stačit.

Předvedené výkony všech jsou velice solidní a ukazují na vzrůstající výkonnost našich atletů. Nám nezbývá nic jiného než jim popřát hodně štěstí do dalších závodů.

Výsledky závodu