Kremel sahal po medaili ale vytáhl si Černého Petra

Od pátku 26. 5. do neděle 28. 5. 2017 se v Olomouci konalo mistrovství České Republiky ve vícebojích juniorů, dorostu a žactva. Víceboje dospělých byly přesunuty díky atletickému meetingu v Gotzisu na druhou červnovou neděli na Kladno. Stejně jako vloni se vícebojů účastnila trojice atletů z SKMVM. Všichni se v silné konkurenci snažili podat co nejlepší výkon.

V pátek a sobotu byly na programu sedmiboje žákyň a dorostenek. Mezi dorostenkami se do bojů zapojila Nikol Hyjánková. Mezi žákyněmi pak Natálie Paťavová. Obě dívky však v letošním roce postoupily o kategorii výše a závodily tak proti o rok starším závodnicím, každé umístění do desátého místa by tak bylo úspěchem. Dívky absolvovaly první den víceboje 4 disciplíny (100 m př., výšku, kouli a 150/200 m podle kategorie). V sobotu byly na programu zbylé 3 disciplíny (dálka, oštěp, 800 m).

Natálii se první den opravdu vydařil, dokázala si vytvořit hned 3 osobní rekordy (100 m př. 15,84 s, koule 9,21 m, 150 m 20,76 s) a ve výšce ještě ten vícebojařský (157 cm). Po prvním dnu to znamenalo průběžné 14. místo s minimální ztrátou na elitní osmičku. V sobotu ráno tak pokračovala v závodu z nadějí na skvělý výsledek. Bohužel se stal naprostý opak. Dva přešlapy na dálce a pokus 418 cm zapsaný z metrovým nedošlapem. V oštěpu záchrana na poslední pokus rovněž po dvou křížkách a osmistovka za osobákem znamenala nakonec 17. místo. Ziskem 3850 b. zaostala přes 100 bodů za svým osobním rekordem.

Nikol Hyjánková prožila klasický průměrný víceboj. Moc se nesešla první den z rychlostní formou a časy na 100 m př. (16,50 s) a na 200 m (28,2 s) znamenaly značnou bodovou ztrátu. Naopak v kouli dokázala poslat kouli do vzdálenosti 10,91 metru a vytvořila si tak nový osobní rekord. Ve výšce předvedla bezpečný výkon 154 cm na hranici svého osobního rekordu. V součtu to dalo po prvním dnu 12. místo. Nikol má však 2. den o mnoho silnější i díky tomu, že tam jsou její 2 hlavní disciplíny skok daleký a hod oštěpem. Výkony 516 cm v dálce a 35,95 m oštěpem nebyly nijak oslnivé, ale dokázaly ji posunout před poslední disciplínou na průběžnou 10. pozici. Tu i díky bojovnému výkonu na osmistovce dokázala udržet a mohla se tak těšit z desátého místa a nového osobního rekordu 4295 bodů.

Do boje o medaile zasáhl v neděli také mladší žák a medailová naděje Patrik Kremel. Na start pětiboje se postavil jako 2. v tabulkách, to však ještě nic neznamená. Víceboj začal skvěle v novém osobním rekordu na překážkách časem 9,06 s. V rytmu osobních rekordů pokračoval na míčku (50,68) i na šedesátce (7,86). Potom přišla trošku slabší dálka, kde předvedl výkon 478. Tento skok byl daleko přes 5 metrů, bohužel však měl 2 stopy nedošlap. I tak po 4 disciplínách figuroval na 2. místě s náskokem pouhých 50 bodů před třetím a 80 bodů před čtvrtým místem. Rozhodnout tedy měla osmistovka. Patrik bohužel neměl svůj den a i přes velkou snahu se neudržel svých soupeřů. Jeho čas 2:32 je o 6 vteřin horší jako osobní rekord. Na své soupeře ztratil přesně tolik, kolik neměl a propadnul se tak na 4. místo o 3 body za medailí a o pouhých 20 za druhým místem. I přes smůlu jakou Patrik měl je to skvělý výkon. Už jen to, že si dokázal ve viceboji vylepšit 3 osobní rekordy a také celkový součet bodů navýšit o více než 100 bodů je skvělé. Patrikovi patří velká gratulace a přejeme hodně štěstí. Snad si tu smůlu už vybral.

„Holky mají víceboj jako doplňkovou disciplínu, takže jejich umístění lze také hodnotit kladně. Věřím, že daleko lepších výkonů dosáhnou na Mistrovství ČR jednotlivců .“ Komentoval výkon trenér Jiří Kadla.

Výsledky ze závodů najdete zde: http://online.atletika.cz/vysledky/27927

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*