3 medaile z Evropských her v Brně

Po roční odmlce se opět atleti účastnili Evropských Dětských Atletických Her v Brně. Jako tradičně účast každým rokem roste, a tak letos se akce účastnilo přes 1600 závodníků z více jak dvaceti zemí Evropy. Z našeho oddílu o medaile bojovalo 10 závodníků. Počasí se tentokrát velmi vydařilo a všechny 3 dny bylo skvělé počasí.

V pondělí ještě před oficiálním zahájením se díky obrovské účasti konají některé disciplíny. Trochu smolný závod si prožila Adéla Hanáková, když po překonání laťky ve výšce 148 cm skončila na pokusy čtvrtá.  V pondělí si pěkné osobní rekordy na 60 m zaběhly Míša Petrošová a Kačka Zeithamelová, časy 8,73 s, resp. 8,96s však na finále nestačily.

Velkým překvapením v úterý byla bronzová pozice Romana Brandtnera ve vrhu koulí, když si svůj osobní rekord zlepšil o více než 1,5 metru. Ve finále koule dívek si také velice dobře vedla Naty Paťavová, která obsadila 6. místo za výkon 10,5 metru. Ve večerních hodinách ještě přidala postup do finále na překážkách.

Úterý bylo ve znamení kvalifikací. Nejúspěšnější byla bezpochyby ta dálkařská, v kategorii dívek ročníku 2006 se podařilo postoupit Adéle Hanákové výkonem 456, Štěpánka Dubcová obsadila 9. místo a o 1 jediný centimetr nepostoupila do finále. Další postup si v kategorii chlapců 2004 zajistil Patrik Kremel, ten přidal postup ještě na překážkách.

Hned ve středu ráno se běželo toto finále a Patrik doběhl v novém osobním rekordu na druhém místě. O 15 minut později si Naty Paťavová doběhla pro 6. místo pouze jednu desetinu za medailovými pozicemi. Odpoledne pak dokázala, v letošním nejlepším výkonu 163 cm, získat stříbrnou medaili ve skoku do výšky. Osmá místa ve finále dálky si připsali Patrik Kremel i Adéla Hanáková. Posledním finálovým umístěním bylo 4. místo Romana Brandtnera.

Letošní ročník hodnotím velice kladně a gratuluji všem, kteří si dokázali posunout svůj osobní rekord.