Plavecké nábory

Oddíl závodního plavání pořádá od září 2019 nábor nových členů a zájemců o sportovní plavání. Zvláště vítáni jsou mladí adepti plaveckého sportu po absolvování základního školního kurzu plavání (2. a 3. třída ZŠ) a ročníky 2010 a 2011, kdy je nejlepší s plaváním začít. Plavání patří mezi nejzdravější sporty vůbec, nenamáhá jednostranně pohybový aparát a podporuje srdečně svalový rozvoj dítěte.

Nábor bude probíhat v prvních týdnech školního roku 2019/2020 vždy v pondělí a středu v rámci pravidelných tréninků oddílu. Sraz zájemců, nejlépe s rodiči, vždy 15 min. před začátkem tréninku, tedy 17:45 ve vestibulu plaveckého bazénu poblíž naší nástěnky.

Děti, které se zúčastní náboru, musí ovládat alespoň jeden plavecký způsob. Při náboru se zkouší prsa, kraul a znak. Není nutné, aby všechny tyto způsoby děti dobře zvládaly. Je ale potřeba, aby se vody nebály a zvládly jakýmkoliv stylem uplavat alespoň jeden bazén. V den náboru bude ve vestibulu bazénu na děti čekat trenér (v černém oddílovém tričku), který je přes šatny zavede do prostor bazénu. Rodiče mohou pro sledování náboru využít galerii.

Po otestování dovedností dětí proběhne porada trenérů, kteří rozhodnou o zařazení dětí do závodního oddílu, popř. pokud by jejich dovednosti vyžadovaly nějaké zdokonalení, do přípravky/kondičního plavání, kde by se v průběhu půlroku až roku mohly připravit na přestup do závodního oddílu.

Oddíl závodního plavání trénuje 4x týdně  v pondělí od 19 – 20 hodin, v úterý, středu a čtvrtek vždy od 18 – 19 hodin. Cílem tréninků je zdokonalovat se ve všech stylech plavání a připravovat se na závody. Pro případné dotazy kontaktujte trenéra: Jan Arnošt, tel: 602487329

Členské příspěvky za pololetí jsou 2000 Kč.

Plavecký oddíl je registrován u Českého svazu plaveckých sportů

Další informace o oddíle najdete na webových stránkách:

Závodní plavání

Naše „přípravka“ – kondiční plavání slouží k osvojení základních plaveckých dovedností a tréninky probíhají vždy v pondělí a středu od 17 – 18 hod. pod vedením instruktorky Renaty Horváthové, tel.: 777270462

Poplatek za plavání dvakrát týdně je 1700 Kč, jedenkrát týdně 900 Kč (pro sourozence platí sleva).