Tři Olympijské medaile dovezli atleti ze Sportovního klubu mládeže

V posledním týdnu školního roku se konaly Letní Olympijské hry dětí a mládeže, tentokrát v Libereckém kraji. Hostitelskými městy byli Liberec, Jablonec a Bedřichov. Z atletického oddílu se na největší žákovskou sportovní akci dokázalo nominovat 6 atletů, kteří reprezentovali svůj kraj na výbornou.

O největší úspěch na atletickém stadionu v Jablonci se postarala ml. žákyně Adéla Hanáková, která dokázala ve velice náročné soutěži ve skoku do dálky potvrdit roli favoritky, a doskákala si pro zlato o pouhý 1 cm. Vítězný skok 512 cm předvedla až v poslední sérii po celé řadě přerušení a změnách povětrnostních podmínek. Aďa se probojovala také do finále v běhu na 60 m překážek. Po dobrém startu nabrala drobnou ztrátu na 1. překážce oproti největším favoritkám, pak už ale rozběhla své dlouhé nohy a soupeřky mílovými kroky stahovala. Nakonec cílovala ve skvělém čase 9,53 s na třetím místě čímž vyvolala obrovské nadšení mezi členy výpravy. Nutno podotknout, že si dokázala vylepšit osobní rekord o celých 23 setin sekundy. Za své výkony byla zařazena do skupiny nejúspěšnějších olympioniků, kteří byli představeni v závěrečném ceremoniálu.

O třetí medaili a zároveň o doplnění kompletní medailové sbírky se postaral Roman Brandtner. Roman se v pondělí představil v běhu na 60 m, který byl pro něj spíše doplňkovou disciplínou, i přes to zabojoval a dokázal si vytvořit osobní rekord 7,65 s. Jeho hlavní disciplína, hod oštěpem, byla na programu ve středu. Do soutěže nastupoval se čtvrtým nejhodnotnějším výkonem z republikových tabulek, avšak výsledky z tréninku naznačovaly velice dobré a reálné šance na boje o jednu z medailí. Hned prvním hodem Roman potvrdil, že má natrénováno a výkonem 53,11 m překvapil soupeře a dostal se do čela soutěže. V dalších pokusech se snažil šlapat do rozběhu, ale lehká ztuhlost mu nedovolila hodit extrémně daleko, i tak dokázal výkon posunout na 54,27 m. Soupeři dlouhou dobu nemohli najít odpověď. Až posledním pokusem jej přehodil, nutno podotknout skvělým pokusem, závodník z hlavního města Prahy. Roman už neměl možnost odpovědět, a tak se musel spokojit s druhým místem, což pro něj bylo po průběhu soutěže drobným zklamáním. Po chvíli však propukla radost ze stříbrné olympijské medaile a sbírka pro náš oddíl tak byla kompletní.

Další pěkný výsledek přidala Lucka Golasovská v hodu oštěpem, která druhým pokusem poslala oštěp do vzdálenosti 34,42 m a pouhých 13 cm jí chybělo k postupu do nejlepší osmičky a obsadila 9. místo.

Na 800 m mladších žáků si dokázal o celé 3 vteřiny vylepšit osobní rekord Michal Kocián. Na postup do finále to však nestačilo.
V hodu oštěpem mladších žáků se ještě představil Jan Liška a ve skoku do výšky Terka Hanáková, těm bohužel závody nevyšly podle představ. I tak je nominace na tuto vrcholnou akci obrovským úspěchem.

Všem zúčastněným moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Sportovního klubu a přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny.