Kvalifikační závod Rožnov

Krásné slunné sobotní dopoledne přivítalo do areálu rožnovského biatlonového klubu na
Bučiskách celkem 118 závodníků žákovských kategorií. Vytrvalostní závod byl druhým
kvalifikačním závodem pro výběr na Letní olympiádu dětí a mládeže konanou v Libereckém
kraji. Hned po startu vytrvalostního závodu byla vidět nervozita na závodnících, kteří figurují
na předních příčkách žebříčku. Klub biatlonu SKM Valašské Meziříčí měl zastoupení hned 5
závodníků. V kategorii W 12 si nejlépe vedla dosud neporažená Tereza Riedlová, která se
střelbou 1 + 2 svou kategorii vyhrála a má již postup na olympiádu zajištěn. Ve starší
kategorii dívek W 13 i s trochu nevydařenou střelbou obsadila Tereza Petrošová druhé místo
a rovněž i ona už má zajištěnou účast na olympiádě . Ve starší kategorii žáků M 14 zvítězil
Michal Kocián, který je dalším kandidátem na postup na letní olympiádu. Posledním ze
závodníků žactva byl Petr Hurta v kategorii M 15, který obsadil čtvrtou příčku.
Svou premiéru měl v kategorii přípravek M O i Kryštof Riedl, jenž získal bronzovou medaili,
která je pro něj povzbuzením do dalších závodů.
Závodníky čeká poslední kvalifikační závod v Bystřici pod Hostýnem, kde se definitivně
rozhodne o účastnících Zlínského kraje na letní olympiádě dětí a mládeže v letním biatlonu.