Český pohár v biatlonu zahájen – Jednou zlatí dvakrát stříbrní

Dobrý vstup do republikových soutěží v letním biatlonu zaznamenali mladí biatlonisti ze Sportovního klubu mládeže Valašské Meziříčí. V prvním kole Českého poháru, které se uskutečnilo 1. a 2. června 2019 ve Starém Městě pod Landšejnem se šestice našich závodníků dokázala umístit v elitní desítce. Nejvíce se dařilo Tereze Petrošové v kategorii mladších žaček. Po druhém místě ve vytrvalostním závodě ze sobotního vytrvalostního závodu, v neděli ve sprintu vystoupila na stupínek nejvyšší a to i přesto, že z deseti terčů jeden minula. Další medaili si odvezla mladší žákyně Tereza Riedlová, která ve sprintu obsadila 2. místo s jedním minutým terčem. Na krásném šestém místě se umístila také v sobotu ve vytrvalostním závodě. Se střídavými úspěchy se vedlo ostatním členům výpravy. Petr Hurta po 21. místě ze sobotního vytrvalostního závodu obsadil především díky zlepšené střelbě v neděli ve sprintu 8. místo. Michal Kocián byl v sobotu diskvalifikován ze 4. místa za porušení pravidel na střelnici. V neděli ve sprintu si už dal pozor a obsadil 6. místo. Všichni čtyři žáci si současně vyběhli 1. výkonnostní třídu a tím si hned v prvních závodech zajistili účast na podzimním Mistrovství ČR a příští rok v nejvyšší soutěži.

Prvním rokem starší dorostenec Alexandr Paťava si v silné konkurenci s o dva roky staršími závodníky nevedl také špatně. V sobotu ve vytrvalostním závodě obsadil 6. místo, když z dvaceti terčů pětkrát minul. Špatná střelba ve sprintu ho odsunula až ne 18. pozici.

Prvním rokem mladší dorostenka Vendula Kociánová, která hostuje v Bystřici pod Hostýnem a která první sezónu střílí z malorážky, se především díky špatné střelbě v sobotním závodě umístila na 11. místě. O tři místa lépe skončila v nedělním sprintu.

1. kolo Českého poháru se uskuteční ve dnech 15. a 16. června 2019 v Bystřici pod Hostýnem.

Biatlonisté navázali na skvělé výkony z regionálních soutěží, ve kterých si Tereza Riedlová a Tereza Petrošová vybojovaly účast na Letní olympiádě dětí a mládeže. Do krajské výpravy byl nominován také trenér František Paťava.

Pod skvělými výkony je podepsána také dvojice trenérů František Paťava a Jiří Kadla.