Biatlonisté SKM Valašské Meziříčí zlatí na ODM 2019

V Libereckém kraji proběhly ve dnech 23. – 28. 6. 2019 Hry IX. Letní olympiády dětí a mládeže ČR. Mezi 19 druhy sportů byl na letošní olympiádě zařazen i letní biatlon. Biatlonový areál „ Břízky „ v Jablonci nad Nisou přivítal celkem 111 závodníků. V nominaci biatlonistů Zlínského kraje si účast vybojovaly i dvě závodnice z biatlonového klubu SKM Valašské Meziříčí – Tereza Petrošová a Tereza Riedlová.

 

 

 

O medaile se bojovalo ve třech disciplínách – závod ve sprintu, závod s hromadným startem a závodem smíšených štafet. První medaili pro Zlínský kraj vybojoval František Štěrba z biatlonového klubu Bystřice pod Hostýnem, který ve sprintu získal bronzovou medaili. Výborně si vedla i mladičká Tereza Riedlová, která skončila na 4. místě.  Druhý den pokračoval letní biatlon závodem s hromadným startem.   I zde slavili úspěch biatlonisté Zlínské kraje, když si Tereza Petrošová z SKM Val. Meziříčí doběhla pro stříbrnou medaili. Mladičká Tereza Riedlová rovněž z SKM Val. Meziříčí skončila opět na 4. místě. Trenéři motivovali závodníky, že už chybí jen ta zlatá. Poslední závod letního biatlonu smíšených štafet přinesl nejen dramatické okamžiky, ale i vytoužené zlaté medaile pro Zlínský kraj.  Mix štafeta mladších ve složení Tereza Petrošová, Ondra Hubáček a Tereza Riedlová si po fantastickém závěru, kdy nejmladší finišmanka Tereza Riedlová přebírala na 4. místě,  neztratila nervy a čistou střelbou se dostala do vedení, které znamenalo zlaté medaile pro tuto štafetu.

„ Když jsem s trochou nadsázky poznamenal, že dovezeme zlaté medaile z olympiády, málokdo tomu věřil. Já sám tak asi na 50 %. A holky to přece jen dokázaly. Nepopsatelná radost, slzy štěstí v očích nejmladší Terezky Riedlové  po jejích 4. místech i slova chvály a uznání trenérů. Byl to dramatický, nervy cloumající a neskutečně fantastický závěr posledního závodu letního biatlonu, „ poznamenal jeden z trenérů František Paťava.

Radost biatlonistům Zlínského kraje udělala i mix štafeta starších, která ve složení František Štěrba, Nela Fjurášková a Pavel Kovář vybojovala stříbrné medaile.

Velké poděkování patří všem biatlonistům Zlínského kraje za vzornou reprezentaci, jejich bojovnost a odhodlanost jít v úmorném vedru tří dnů za vítězstvím. Svými výsledky přispěli k 6. místu Zlínského kraje na IX. Letní olympiádě dětí a mládeže.

 

Trenéři Zlínského kraje za letní biatlon – František Palla a František Paťava.